OPINIONE

   
29.09.2003 - Trepca.net

KOMENT

Pengjet e zgjedhjeve 2003


29 shtator 2003 / Ēerēiz LOLOĒI

Raporti mė i fundit i OSBE, shpėrndarė dhe botuar dje nė tė gjitha mediat shqiptare, shqip dhe anglisht - versioni zyrtar, teksa ka nėnvizuar disa pėrmirėsime tė ndjeshme nė Kodin dhe infrastrukturėn zgjedhore, nuk lė pa pėrmendur edhe disa mangėsi qė mund tė rikuperohen deri nė datėzgjedhjen e pushtetit vendor.

Siē ėshtė deklaruar publikisht nga opozita dhe kryesisht nga Partia Demokratike, njė nga problemet mė preokupante tė zgjedhjeve tė shkuara dhe tė kėtyre tė sivjetshme, ėshtė mossaktėsimi i listave zgjedhore; megjithėse ka njė pėrpjekje pėr mospėrjashtim tė personave qė kanė tė drejtė vote, nė shumė prefektura, qarqe apo edhe minibashki tė vendit rezultojnė tė pėrfshirė nė kėto lista, edhe njė numėr tė vdekurish dhe tė paēregjistruarish nga gjendjet civile siē gjenden edhe kontigjente tė tėra njerėzish, kryesisht tė elektoratit tė djathtė qė, ose janė lėnė jashtė regjistrimeve, ose janė transferuar nė qendra votimi larg vendbanimeve tė tyre.

Problematika qė ka tė bėjė me listat zgjedhore vazhdon tė pėrcillet me deklarata dhe kundėrdeklarata politike, me konstatime rutinore dhe me versione zyrtare kundėrpėrgjigjesh, ndėrsa mund tė lėviznin strukturat mė tė drejtpėrdrejta qė janė tė lidhura ngushtėsisht me zgjidhjen e tyre siē janė organet e pushtetit lokal nga baza deri nė dikaster. Me njė procedurė tė pėrshpejtuar gjendjet civile mund t'u drejtohen gjykatave, ose trupės gjyqėsore tė ngritur posaēėrisht pėr zgjidhjen e konflikteve zgjedhore, pėr tė hequr njerėzit qė nuk rrojnė mė.

Gjithashtu njė ballafaqim listash ndėrmjet dy forcave kryesore politike, e drejtuar sėrish nga strukturat vendore, mund tė bėnte rakordimet e duhura pėr emrat e munguar apo tė pėrjashtuar qėllimisht nga procesi zgjedhor.

Njė shqetėsim tjetėr i raportit zyrtar tė OSBE/ODHIR ėshtė mosbalancimi i Komisionit Qendror tė Zgjedhjeve dhe kriza e kėtij institucioni pas zgjedhjes nga Kėshilli i Lartė i Drejtėsisė tė njė pėrfaqėsuesi tė PS-sė qė zėvendėsoi njė anėtar KQZ-je me mandat tė pėrfunduar kėtu e pesė muaj tė shkuara.

Vendimi i KLD-sė cilėsohet i nxituar prej organeve monitoruese ndėrkombėtare dhe nė kėtė raport ribėhet thirrje pėr gjetjen e njė konsensusi nė zgjidhjen e krizės sė kėtij institucioni. OSBE dhe trupa monitoruese vėren njė pėrmirėsim tė ndjeshėm tė punės sė KQZ-sė, nėnvizon veprime mė transparente nga ato tė zgjedhjeve tė shkuara, por e sheh sėrish me shqetėsim kėtė mosbalancim qė ėshtė mjaft pėrcaktues pėr normalitetin e zgjedhjeve. KLD, ku presidenti Moisiu ka njė rol tepėr tė veēantė, me zgjedhjen e gjyqtares Subashi krijoi njė problem tė ri, kur i kishte tė gjitha mundėsitė dhe prerogativat ligjore pėr tė kthyer mbrapsht tė gjitha kandidaturat qė mund tė sillte opozita derisa tė vendoste personin e duhur po nga kjo anė politike.

Diskutimi me katėr kandidatura, pėrkatėsisht dy tė propozura nga PD-ja dhe dy tė propozuar nga PS-ja, nė njė strukturė mė eprore tė drejtėsisė qė mban firmėn e formėsimit tė ish presidentit Meidani, ka shkelur njėherėsh edhe mbi Kodin e ri Zgjedhor, por edhe mbi marrėveshjen pozitė-opozitė nga e cila ka dalė edhe figura kryesore e presidencės sė Shqipėrisė. Pas kėtij vendimi, si dhe pas firmosjes nga presidenti Moisiu tė vendimit tė KLD-sė, kryetari i shtetit ėshtė tashmė i pafuqishėm pėr tė sjellė kėtė balancė. Nuk ka asnjė dyshim se Moisiu e ka bėrė me vetėdashje kėtė kolaps KQZ-je, por nuk mund tė mos thuhet se ka qenė njė proces jashtė kontrollit tė tij dhe qė krijon njė problem tė madh. Madje nuk ėshtė hera e parė qė Moisiu "humbet" nė njė strukturė ku ai ėshtė personi mė i lartė!

Njė ndikim mė i drejtpėrdrejtė i strukturave monitoruese mbi maxhorancėn socialiste, mund tė finalizohej qoftė me dorėheqjen e anėtares mė tė re tė KQZ-sė, Dėshira Subashi, qoftė edhe me zgjidhje tė tjera qė sjellin zgjidhjen e kėtij problemi. Pavarėsisht se KQZ e kėsaj stine zgjedhore vlerėsohet nga OSBE/ODHIR, mbajtja e kėtyre raporteve ēbalancuese mund tė sillte precedentė tė zgjedhjeve tė shkuara, tė cilat janė pėrmendur edhe nė disa raporte ndėrkombėtare pas zgjedhjeve tė tejmanipuluara pėr pushtetin legjislativ.

Institucione tė tjera qė kanė qenė tė pėrziera nė manipulimin e zgjedhjeve tė shkuara tė pėrgjithshme janė edhe ato tė Shėrbimit Informativ, tė Prokurorisė, tė Policisė, ndaj tė cilave kreu i shtetit ka kėrkuar qė tė qėndrojnė mėnjanė duke respektuar statusin kushtetues, aktet nėnligjore dhe rregulloret vetorganizuese. Por mospėrzierja e kėtyre strukturave nuk varet shumė nga ashpėrsia e fjalimeve tė presidentit dhe nga takimi i njėpasnjėshėm i tyre; mė shumė se nga kėto duhet tė pyetet se sa profesionale dhe sa demokratike janė kėto institucione.

Me pėrjashtim tė ndryshimit tė krerėve, asnjė hap tjetėr institucional nuk ėshtė ndėrmarrė nė ndėrtimin dhe mirėfunksionimin e tyre; nė kėto insitucione nuk ėshtė bėrė as pėrpjekja mė minimale pėr tė ribėrė statusin dhe kuadrin ligjor tė tyre, ēka potencialisht dhe nga kontigjentet njerėzore ato mund tė jenė sėrish njė problem i mprehtė pėr zgjedhjet e 12 tetorit. Koha pėr tė bėrė kėto ndryshime nuk mund tė gjendet nė kėtė moment, por nuk ka gjithashtu edhe instrumenta qė tė kontrollojnė mospėrfshirjen e tyre.

Nė kėto kushte projektet me efektbėrėse dhe shėrbimi mė i mirė qė mund t'u bėhej kėtyre zgjedhjeve do tė ishte pėrfshirja e organizatave jofitimprurėse pėr tė ndjekur rigorozisht ēdo qendėr votimi nė qytet dhe nė fshat. Ambasada tė akredituara nė Tiranė, projekte dhe misione brenda tyre, qė kanė luajtur dhe luajnė njė peshė tė rėndėsishme nė formėsimin e shoqėrisė civile, mund tė financonin pikėrisht nė kėtė drejtim duke dhėnė njė kontribut shtesė nė mirecurinė e zgjedhjeve lokale.

Po aq sa forcat politike nė Shqipėri qė janė tė interesuara pėr zgjedhje sa mė tė ndershme dhe demokratike, duket se ka edhe njė interes mė tė pėrgjithshėm qė ato tė shėnojnė njė kapitull tė ri nė proceset shqiptare qė humb vazhdimisht shanse dhe qė mbetet "e uritur" pėr tė hyrė nė familjen europiane. Megjithėse ka edhe shumė pengesa tė tjera serioze nė marrėveshjen e Asocim-Stabilizmit, kapėrcimi i moskontestimit tė zgjedhjeve ėshtė njė bazė e mirė pėr tė mos mbetur peng i detyrimeve qė varen nga vetė shqiptarėt.


Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.