27.09.2003 - Trepca.net

MYFTIU DR. REXHEP BOJA PRITI NĖ TAKIM LAMTUMIRĖS GJENERALIN FABIO MINI


   
Prishtinė, 27 shtator 2003 / Nga Shėrbimi pėr informim i B.I.K. - Nė vazhdėn e takimeve lamtumirėse qė po zhvillon nė fund tė mandatit tė tij nė Kosovės, komandaniti i KFOR-it, gjenerali Fabio Mini sot nė selinė e kryesisė sė Bashkėsisė islame tė Kosovės nė Prishtinė ėshtė pritur nga Myftiu i Kosovės dr. Rexhep Boja me bashkėpunėtor.
 
Myftiu Boja falėnderoi gjereralin Fabio Mini pėr kontributin e tij si komadant i KFOR-it pėr stabilitetin e Kosovės nė veēanti dhe rajonit nė pėrgjithėsi:
 
“Ju me punė dhe angazhimin tuaj pėr siguri keni bė qė Kosova sot tė jetė mė e qetė dhe mė e sigurtė pėr tė gjithė banorėt e Kosovės, pėr ēka pupulli i Kosovės ėshtė mirėnjohės.

  

 
Presim qė edhe pas pėrfundimt tė misionit tuaj nė Kosovės ju tė jepni kontributin tuaj pėr Kosovėn”- tha ndėr tė tjerat myftiu dr. Rexhep Boja.
 
Ndėrkaq gjenereli Fabi Mini falėnderoi Myftiu pėr bashkėpunim dhe pėr kontributin e Bashkėsisė Islame pėr njė Kosovė sa mė tė qetė e mė tė sigurtė.
 
Gjenerali Mini nė takim u shpreh se do tė vazhdoj qė tė ndjek pėr sė afermi zhvillimin e ngjarjeve nė Kosovės edhe pas pėrfundimit tė misionit tė tij nė Kosovės.
 
Nė takim bashkėpunimi nė mes KFOR-it dhe Bashkėsisė Islame u vlerėsua i mirė me mundėsi qė tė shtohet nė tė ardhmen.


Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.