26.09.2003 - Trepca.net

DENOHET KOSOVARI Q DHUNOI 1000 HERE VAJZAT E VETA


St. Gallen (ZVICR), 25 shtator  2003 / Z. A. - Ngjarje t ndijshme q po ndodhin n familjet kosovare n perendim jan gjithnj e n rritje. Dhuna n familje abuzimet seksuale jan disa nga ato q t bn t brengossh pr shum familje shqiptare q jetojn n prendim.
 
Kto dit gjyqtari i Gjykats s Qarkut n Zofingen t Zvicrs, Kantoni Argau, ka denuar kosovarin 51 vjear me 15 vjet burg dhe 15 vjet ndalim hyrje n Zvicr. Sipas gjyqtarit, kosovari 51 vjear ka dhunuar vajzat e veta 1000 her.
 
Vajzn e par, sipas gjykatsit, kosovari ka filluar ta dhunoj q nga mosha 12 vjeare. Vajza m von mbetet edhe shtatzn dhe lind nj fmij, babai i t cilit ka qen babai i saj. N moshn 21 vjeare vdes vajza nga pasojat helmimit t konsumimit t akoholit dhe medikamenteve.
 
Edhe vajzn e saj m t re ky prind e kishte abuzuar seksualisht.


Copyright2000-2003 Trepca.net - T gjitha t  drejtat e rezervuara.