18.09.2003 - Trepca.net

Kryetari i KK tė Mitrovicės, Faruk Spahija ka shprehur paknaqėsinė e tij pėr strukturėn e tanishme tė tė punėsuarve nė Burgun e Qarkut nė pjesėn veriore tė qytetit


Mitrovicė, 18 shtator 2003 / Nga: Hysni  SYLA ( Zyrtar pėr informim i KK ) 
 
Kryetari i Kuvendit tė Komunės, Faruk Spahija, ka vizituar Burgun e Qarkut nė pjesėn veriore tė qytetit, me ē’rast ka biseduar me udhėheqėjen e kėtij institucioni pėr mundėsinė e inkuadrimit tė ish punėtorėve  shqiptarė tė kėtij burgu, tė cilėt aktualisht janė tė papunė ose qė punojnė nėpėr qendrat tjera korrektuese tė vendit.
 
Kryetari Spahija ka kėrkuar nga udhėheqja e burgut qė tė bėjė ndonjė zgjidhje tė mundshme pėr ish punėtorėt e kėtij institucioni tė cilėt aktualisht nuk punojnė dhe pėr ata qė punonjnė nėpėr qendrat tjera tė kėtilla, tė cilėt bėjnė shpenzime tė papėrballueshme, nė kohėn kur Burgu i Qarkut, sipas standardeve ndėrkombėtare,  ka nevojė pėr kompletimin e stafit.
 
Pėrveq kėsaj, kryetari Spahija ka shprehur paknaqėsinė e tij pėr strukturėn e tanishme tė tė punėsuarve nė kėtė institucion, si pėr stafin administrativ, ashtu edhe pėr stafin  tjetėr.
 
Biseda ka rezultuar me arritjen e pajtimit se ėshtė i nevojshėm njė koordinim i plotė pėr tė filluar rekrutimi i ish punėtorėve  tė burgut pėr stafin e nevojshėm.
 
Kryetari i Kuvendit tė Komunės, Faruk Spahija, si kontribut pėr tė lehtėsuar kėtė process, ka marrė pėrsipėr qė komuna tė sigurojė transportin pėr punėtorėt qė do inkuadrohen.


Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.