12.09.2003 - Trepca.net

Degėt e Forumit tė Rinisė tė LDK-sė pėrkujtojnė 11 shtatorin


Prishtinė, 12 shtator 2003 2003 - Mbrėmė mė 11 shtator 2003 me rastin e 2 vjetorit tė sulmeve terroriste nė SHBA, degėt e Forumit tė Rinisė tė LDK-sė nė Podujevė, pėrkatėsisht nė Mitrovicė organizuan manifestime perkujtimore.

Nė kuadėr tė kėtyre manifestmeve- homazh nė pėrkrahje tė SHBA-ve u shfaq edhe filmi i shkurter artistik “Dance with the moon” ( “Vallėzimi me hėnėn” ) me skenar tė Arian Krasniqit dhe regji te Ismet Sijarines.

Ky film qė i kushtohet 11 shtatorit u prit mirė nga tė pranishmit. Priten edhe shfaqje tjera tė ketij filmi brenda dhe jashtė vendit.


Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.