8.09.2003 - Trepca.net

Dega IV e FR tė LDK-sė shėnoi 13 vjetorin e Kushtetutes sė Kaēanikut


   

Prishtinė, 8 shtator 2003 - Mbrėmė nė diskotekėn “Mrika” nė Prishtinė, organizuar nga dega e IV e Forumit tė Rinisė tė LDK-sė, u mbajt njė mbrėmje argėtuese- “party”, pėr nder tė 13 vjetorit tė miratimit tė Kushtetutes sė Republikės sė Kosovės.

Kėtė mbrėmje tė hapur e shpalli kryetarja e kėsaj dege Malsore Gashi, ndėrsa nė mesin e mbi 200 tė rinjve i pranishėm ishte edhe anėtari i kryesisė dhe zėdhėnėsi i LDK-sė, z. Lulzim Zeneli.

E veēanta e kėsaj mbrėmje ishte se ishte hera e parė qė njė mbrėmje e kėtij lloji fillon me ekzekutimin e himnit tė Kosovės – “ Kur ka ra kushtrimi n’Kosovė”, qė u prit jashtėzakonisht mirė nga tė rinjėt e pranishėm.

 


Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.