OPINIONE

   
29.08.2003 - Trepca.net

Pėrgjigje Prof. K.Manit nė "fyerjen" kundėr meje pėrmes Trepēa.net, me datėn 28.08.2003

KU E KE HALLIN, O (K) MANI?! 


29 gusht 2003 / Petrit SHALA ( Student i stomatologjisė-Prishtinė )

Shkurt. Shumė shkurt po tė them o Kadri Mani se nuk kam kohė tė merrem mė sharjet e tuaja...
Unė duke i lexuar tė dy librat nė fjalė, jam zhgėnjye me to?!) Pse?, e kam thėnė...Ti e ke pranuar se njėren nuk e ke lexuar, dhe s“ke patur tė drejtė as tė thuash diēka. Kurse pėr tjetrėn, mė sa kuptova nga shkrimi yt ti veē ke dėgjuar, se lexuar asnjėherė.
 
Por, edhe nėse e ke lexuar, me vjen keq qė tė paska lėnė kujtesa. Ose, shumēka nuk i kupton drejtė...S“ke faj, burgu e ka bėrė tė veten(?!) (Pėr kohėn qė e ke kaluar nė burg dhe pėr moshėn qė ke, kam shumė rrespekt...)

O ( K) Mani! shkrimi nuk ėshtė zanat i yt. Lėre. Nė fjalorin tėnd ( qė kur i kam lexuar shkrimet tuaja), ka vetem sharje, ēka mendoj se nuk ėshtė nė nderin dhe moshėn tėnde...

Sė dyti; " SS studenti...", e tjera nofka qė ti i thua, mė vjen keq qė je i informuar gabimisht...Unė jetoj nė Prishtinė, e jo si ti duke shėtitur hajmeve, e duke iu shitur kopalla mėrgimtarėve tanė hallegji dhe...

Kaq, O (K) Mani!

Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.