29.07.2003 - Trepca.net

Ministria e kulturės, rinisė e sporteve e Kosovės jep 100 mijė euro pėr ndėrtimin e njė salle sportive nė Podujevė


Podujevė, 29 korrik 2003 (TN)  -  Kryetari i komunės sė Podujevės z. Agim Veliu priti sot Ministrin e kulturės, rinisė, sporteve e ēėshtjeve jorezidente z. Behxhet Brajshorin tė shoqėruar me njė delegacion nga kjo minsitri e Qeverisė sė Kosovė.
 
Ministri Brajshori pasi u solidarizua me qytetarėt e Podujevės tė cilėt pėsuan nga moti i lig ditė mė parė u interesua pėr veprimtaritė kulturore e sportive dhe aktivitetet rinore nė Llap si dhe i komunikoi kryetarit Veliu vendimin e Ministrisė qė ai drejton pėr ndarjen e 100 mijė euro pėr ndėrtimin e njė salle sportive.
 
“Komuna e Podujevės ėshtė pėrfituese e projektit pėr ndėrtimin e njė salle sportive pėr ēka Ministria ka nda 100 mijė euro” tha z. Brajshori duke kėrkuar qė bashkė me komunėn tė fillojnė kėtė projekt gjatė kėtij viti.
 
Kryetari Agim Veliu falėnderoi ministrin Brjashori dhe tha se megjithė qė komuna tashmė do tė orientohet nė evitimin e pasojave tė shkaktuara nga moti i lig, pėrpjkejet pėr angazhimin e pėrbashkėt pėr fillimin e projektit nuk do tė mungojnė.
 
Lidhur me veprimtaritė kulturore, sportive dhe rinore nė komunėn e Podujevės, ministrin Brajshori e njoftuan u.d i drejtorit tė DRKS Isuf Deda, ish drejtori Nexhmi Balaj dhe pėrgjegjėsi pėr veprimtari teatrore Agron Gėrguri.
 
Ministri Behxhet Brajshori pėrgėzoi pėrfaqėsuesit e DRKS-sė pėr rezultatet e arritura dhe premtoi pėrkrahje pėr projektet dhe vlerat e mirėfillta nė kulturė, teatėr e sport si dhe kėrkoi njė angazhim mė tė madh pėr tė rinjtė.

 


Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.