26.07.2003 - Trepca.net

Nė orėt e para tė mėngjesit njė shpėrthim ka ndodhur afėr hyrjes sė Kuvendit komunal tė Podujevės


Podujevė, 26 korrik 2003 (TN) -  Qytetarėt e komunės sė Podujevės qė jetojnė nė qendėr tė qytetit mbrėmė i ka tronditur njė shpėrthim i cili ndodhi rreth orės 00.40.

“Kam dėgjuar njė shpėrthim tė fuqishėm dhe pak mė vonė edhe disa krisma armėsh”, ka theksuar njė banor i ndėrtesės afėr KK tė Podujevės i cili deshi tė mbetet anonim. Komandanti i stacionit policor tė Podujevės Wallace Scullion tha se nuk dihet se ku dhe ēka ka qenė edhe pas hulumtimit tė mbrėmshėm tė KFOR-it ēeko-sllovak.

Mirėpo nė orėt e para tė mėngjesit shenja e eksplozionit bėri qė polica e UNMIK-ut dhe SHPK-ja tė dalin nė vendin e ngjarjes dhe ta bllokojnė vendin ku kishte ndodhur shpėrthimi.

“Shpėrthimi ka ndodhur nė afėrsi tė ndėrtesės sė KK tė Podujevės dhe kjo po shihet”, tha Skullion derisa SHPK-ja dhe policia e UNMIK-ut kanė filluar hetimet.

  


Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.