4.07.2003 - Trepca.net

Mesazhi i Kryetarit tė Partisė sė Re tė Kosovės Dr Bukoshi pėr ambasadorin Reno Harnish, me rastin e 4 korrikut, ditėn e pavarėsisė sė SHBA-ve


Ambasadorit Reno HARNISH
Shef i zyrės Amerikane nė Prishtinė
 
 
Prishtinė, mė 04 korrik 2003
 
 
I nderuar zoti ambassador,
 
Mė lejoni qė nė emėr tė Partisė sė Re tė Kosovės dhe nė emrin tim personal t’Ju uroj 4 Korrikun, ditėn e pavarėsisė sė SHBA-ve. Partia e Re e Kosovės dhe populli i Kosovės e ndiejnė kėtė festė si njė festė tė vetėn.
 
Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, pėrveē se janė garantuese tė lirisė dhe paqes nė botė, u treguan edhe si  njė shoqėri demokratike mė e qėndrueshmja nė historinė e njerėzimit.
 
Partia e Re e Kosovės, nėpėrmjet Juve zoti Ambassador, i shpreh mirėnjohje qeverisė dhe popullit amerikan pėr shpėtimin e popullit tė Kosovės nga gjenocidi serb.
 
Z.Ambasador, dėshirojmė qė SHBA kėtė festė ēdoherė ta kremtojnė edhe mė tė fortė nė shėrbim tė demokracisė, paqes dhe humanizmit nė botė.
 
 
 
Sinqerisht i Juaji,
 
Dr. Bujar BUKOSHI
Kryetar i Partisė sė Re tė Kosovės

 


Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.