26.06.2003 - Trepca.net

Rizah Sheqiri dhuroi 360 libra pėr fėmijėt bonjakė


   
Suedi, 26 qershor 2003 / TN - Fėmijėve bonjakė e tė sėmurė tė  Kosovės pėrveē tė tjerave ju duhet edhe libri. Sepse, siē ka thėnė njė i ditur; libri ėshtė ilaq  pėr shpirtin e lėnduar.
 
Mu pėr kėtė shkrimtari ynė Rizah Sheqiri me banim nė Suedi, nė kuadėr tė maratonės humanitare pėr fėmijėt e bonjakė e tė sėmurė nė Kosovė dhuroi 360 libra nga tre pėrmbledhjet e tij:
 
”Zemėr krejt dashuri” qė i kushtohet Nėnės Terezė, ”Merimanga e dritės” pėrmbledhje me poezi dhe ekzemplarė nga libri mė i ri i tij ”Pranvera do tė vijė” me pjesė teatrale pėr fėmijė.
 
Fėmijėve bonjakė e tė sėmurė tė  Kosovės pėrvec tė tjerave ju duhet edhe libri. Sepse, sic ka thėnė njė i ditur; libri ėshtė ilaq  pėr shpirtin e lėnduar.
 
Mu pėr kėtė shkrimtari ynė Rizah Sheqiri me banim nė Suedi, nė kuadėr tė maratonės humanitare pėr fėmijėt e bonjakė e tė sėmurė nė Kosovė dhuroi 360 libra nga tre pėrmbledhjet e tij: ”Zemėr krejt dashuri” qė i kushtohet Nėnės Terezė, ”Merimanga e dritės” pėrmbledhje me poezi dhe ekzemplarė nga libri mė i ri i tij ”Pranvera do tė vijė” me pjesė teatrale pėr fėmijė.
 
Hazir e Ibrahim Sheqiri (vėllezėrit e shkrimtarit) 360 librat, e dhuruara nga vėllai i tyre, ia dorėzuan menjėherė qendrės sė grumbullimit tė maratonės humanitare nė Prishtinė  nė mėnyrė qė sa mė parė tė arrijnė nė duartė e atyre pėr tė cilėt janė dedikuar.

 


Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.