17.06.2003 - Trepca.net

Itali: "Guardia di Finanza" kap njė shtetas tė Kosovės me 21 kg heroinė


Venedik (Itali), 17 qershor 2003 / QIKSH Albeuropa - E. KOLIQI - Specialistėt e skuadrės antidrogė tė "Guardia di Finanza", nė Portin e Venedikut, gjatė njė kontrolli doganor kanė burgosur mbrėmė njė qytetar tė Kosovės, tė cilit i janė zėnė 21 kilogramė drogė heroinė, nė makinėn e tij.

Shtetasi i Kosovės, emri i tė cilit nuk ėshtė publikuar, pėr shkak tė hetimeve - siē kanė njoftuar agjencitė e lajmeve - kishte mbėrritur aty me tragetin e ardhur nga Patrasso e Greqisė dhe do tė vazhdonte rrugėn pėr nė Gjermani, ku ishte rezident.

Gjatė kontrollit doganor gardistėt financiarė kanė gjetur sasinė e pėrmendur tė drogės, nė rezervoarin e adaptuar nė makinėn mercedes - me targa gjermane, pronė e kontrabandistit - bėjnė tė ditur burimet informative nga Porti i Venedikut.

  


Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.