16.06.2003 - Trepca.net

ITALI: Gjatė zėnkės pėrdoren thikat dhe shqiptari vdes nga shqiptarėt


Adriatik Emini - 34 vjeē dhe Zydi Ēekrezi - 35 vjeē, duke e therrur me thika kanė mbytur bashkatdhetarin Marash Jaku - 32 vjeē
 
Colleferro (Romė), 16 qershor 2003 / Engjėll KOLIQI - Lajmi i parė nga kronika e zezė nė Itali, sot, ishte nga Collefferro, ku shqiptarėt ishin zėnė nė njė bar-pijetore dhe - duke mos u mjaftuar vtėm fjalėt e sharjet, kishin nxjerrur edhe thikat dhe zėnka e tyre ka pėrfunduar me gjakderdhje, qė ka kushtuar njė jetė njeriu.
 
Agjencitė e lajmeve, duke u mbėshtetur nė informacionet e organeve tė rendit qė kanė dalur nė vendin e ngjarjes, thonė se nė zėnkė kanė marrė pjesė shumė mėrgimtarė shqiptarė, tė cilėt po pinin bashkė nė bar-pijetoren, ku ndodhi tragjedia.
 
Motivet e zėnkės qė i mori jetėn 32 vjeēarit Marash Jaku ende nuk janė zbardhur. Vrasėsit - Adriatik Emini - 34 vjeē dhe Zydi Ēekrezi - 35 vjeē, tė cilėt janė dėrguar nė burg, gjatė zėnkės - siē bėn tė ditur policia - kanė nxjerrur thikat dhe me njė seri therrjesh ia kan shuar jetėn bashkatdhetarit tė tyre.

Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.