5.06.2003 - Trepca.net

Myftiu i Kosovės dr. Rexhep Boja vizitoi udhėheqėsin e SHPK-sė kolonel Sheremet Ahmetin


   
Prishtinė,  5 qershor 2003 / R. Shkodra - Sot nė Prishtinė, myftiu i Kosovės, dr. Rexhep Boja vizitoi udhėheqėsin e SHPK-sė kolonel Sheremet Ahmetin, i cili vizitėn e myftiut e quajti  shumė tė rėndėsishme:
 
“Pėr ne ėshtė njė ditė e shėnuar ngase ėshtė hera e parė nė histori qė njė prijės i  Bashkėsėisė Islame tė Kosovės viziton SHPK. Ne falėnderojmė Bashkėsinė Islame tė Kosovės pėr kontributin nė afrimin e besimtarėve  dhe pjesėtarėve tė SHPK-sė”
 
Mė pas kolonel Sheremt Ahmeti  e njojhu myftiun dr. Rexhep Boja me rriten, zhvillim, sfidat dhe objektivat e SHPK-sė.

 

 
“Nė radhėt tona tani kemi nė shėrbim 5600 policė tė nacionaliteteve dhe tė feve tė ndryshme tė cilėt veprojnė nė tėrė territoirin e Kosovės, dhe ofrojnė siguri pėr qytetarėt e Kosovės, pa dallim prejardhje komėbetare a fetare, me njė profesionalizėm ta madh”- tha pos tė tjerash kol. Sheremet Ahmeti
 
Myftu Boja ēmoi lart angazhimin e SHPK pėr tė krijuar njė ambient tė qetė pėr banorėt e Kosovės: “Gėzon fakti qė policia jonė dita-ditė po profesionalizohet, dhe me sukses po kryen punėn e vetė - sigurinė e qytetarve tė Kosovės.
 
Siguria ėshtė e shenjtė dhe pėr kėtė duhet  tė angazhohen e ta japin kontributin e tyre tė gjithė, duke bashkėpunuar dhe pėrkrah SHPK-sė qė sa mė parė tė krijojmė njė Kosovė tė qetė e stabile.”- tha myftiu Dr. Rexhep Boja
 
Aktet e dhunės qė po ndodhin kohė pas kohe po e prishin imazhin e Kosovės, dhe janė tė drejtuara kundėr Kosovės - qe konstaim i dy bashkėbiseduesve.

 

Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.