31.05.2003 - Trepca.net

GJERMANI: UDHĖZIME PĖR NĖNSHKRUESIT E PETICIONIT


Trupi Koordinues i Iniciativės Qytetare
 
  
Udhėzime pėr nėnshkruesit e peticionit:
 
1.   Peticioni do t“i drejtohet Parlamentit Gjerman (Bundestag).
 
2.  Teksti i peticionit ėshtė i formuluar nė gjuhėn shqipe (ky tekst shėrben vetėm qė opinioni shqiptarė tė mund tė njoftohet me pėrmbajtjen e tekstit) dhe gjermane.
 
3.   Vetėm nė faqen e pasme tė tekstit tė peticionit nė gjuhėn gjermane do tė nėnshkruhet. Teksti i peticionit nė gjuhėn gjermane dhe lista e nėnshkrimeve duhet tė shtypen (printohen) nė njė fletė tė vetme (faqja e parė dhe faqja e pasme). Secila listė fillon me numėr rendor njė (1).
 
4.   Aksioni i mbledhjes sė nėnshkrimeve zgjat prej datės 06.06 - 22.06.2003. Nėse paraqitet nevoja, afati mund tė shtyhet. Pėr kėtė opinioni do tė informohet me kohė.
 
5.   Peticionin mund ta nėnshkruajnė vetėm personat e moshės madhore. Tė miturit qė kanė mbushur 16  vjet mund tė nėnshkruajnė peticionin, nėse janė nė gjendje tė vlerėsojnė dhe kuptojnė pėrmbajtjen e tij.
 
6.   Nėnshkrimet e mbledhura duhet tė dėrgohen te koordinatorėt e Landeve apo te trupi koordinues nė kėtė adresė (tė shkurtėr, por tė saktė):
 
      Petition: Bürgerinitiative
      97060 Würzburg
 
7.   Ēdo keqpėrdorim apo manipulim i tekstit ėshtė i ndaluar.
 
8.  Pėr njoftime dhe sqarime mė tė hollėsishme mund tė kontaktoni nėpėrmjet postės elektronike:  iniciativaqytetare@yahoo.de ose nė tel. 0175-9957312.
  
      Prej datės 06.06.2003 hapet faqja e internetit: www.iniciativaqytetare.de , prej sė cilės mund tė shkarkoni (download) formularet e peticionit.
 
Lista e koordinatorėve nė Landet e Gjermanisė:
 
1 Bayern Tahir Ahmeti 01 74-279 59 14  
2 Baden-Würtemberg Bilall Syla 01 70-689 17 92 kaltrinss@web.de
3 Hamburg Albert Bisaku 01 74-650 77 96 bisaku@gmx.de
4 Hessen Sebastian Nujici 01 71-653 11 38  
5 Niedersachsen Fadil Berisha 01 62-330 30 81
6 Nordrhein-Westfalen Lutfi Bilalli 02 23-632 36 50  
7 Rheinland-Pfalz  Hasan Qyqalla 01 77-747 98 28  
8 Sachsen Arben Grajqevci 01 73-385 89 87  
9 Saarland Vesel Hoxhaj 02 90-385 12 31
 
    
Trupi Koordinues i Iniciativės

Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.