OPINIONE

   
8.05.2003 - Trepca.net

Moratoriumi, shprehje e inercionit politik - "do tė bie shi, nuk do tė bie shi"!

  • Njė potez i kėtillė, i papeshuar politik, ėshtė "njė e papritur", mė sė pari pėr opinionin shqiptar nė Kosovė,  si dhe nė diasporė, e mėpastaj edhe pėr faktorin ndėrkombėtar, ka krijuar nebuloze tė panevojshme, sidomos tek politika zyrtare amerikane
  • Pse presidenti "i barikaduar" i Kosovės nuk komunikon me subjektet tjera politike, pėr tė hartuar “programin presidencial” tė pavarėsimit, duke e operacionalizuar kohėsisht, por edhe duke ua shpalosur parlamentarėve...?
  • Kėshtu praktikisht kemi kryetarin e moratorium-uar qė nga fillimi dhe Moratoriumin nė Kosovė me vite tė tėra.

SHBA , 7 maj 2003 / Agim Vuniqi
 
Propozimi dhe diskutimi publik i "Moratoriumit" pėr "konservimin" e zgjidhjes sė statusit final tė Kosovės nga disa qarqe tė caktuara politike nė Kosovė, aspak nuk ėshtė nė hap me kohėn, as me zhvillimin e ngjarjeve politike nė Kosovė. Nė vend qė, para bashkėsisė ndėrkombėtare, tė shtrohej kėrkesa konsensusale e tė gjitha subjekteve politike shqiptare nė Kosovė, me qėllim qė sa mė parė tė vihej nė "rend dite" diskutimi i statusit tė pavarėsisė sė Kosovės, bėhet e kundėrta, pezullohet pėr kohė tė pacaktuar debatimi i tij. Pse tė veprohet nė kėtė mėnyrė, kur askush nga fuqitė evropiane, as nga Amerika, nuk i kanė paraqitur ultimatum Kosovės dhe shqiptarėve, qė tė marrin njė vendim tė kėtillė politik absurd dhe regresiv, nė stilin stereotip popullor: " do te bie shi, nuk do te bie shi"(!)

Njė potez i kėtillė, i papeshuar politik, ėshtė "njė e papritur", mė sė pari pėr opinionin shqiptar nė Kosovė,  si dhe nė diasporė, e mėpastaj edhe pėr faktorin ndėrkombėtar, ka krijuar nebuloze tė panevojshme, sidomos tek politika zyrtare amerikane. Nėse propozuesit e "moratoriumit" pandehin politikisht se, me shtyrjen pėr mė vonė tė zgjidhjes sė statusit tė Kosovės, pala shqiptare, do tė jetė nė pėrparėsi, atėherė mund tė jenė mashtruar keq, sepse do tė ndodhė e kundėrta. Derisa tė zgjatė "deathlike silence" e tė ashtuqujaturit "moratorium", Kosova, do tė vėrshohet me qindra e mijėra refugjatė serbomalazezė, tė cilėt, do tė prishin seriozisht jo vetėm balancėn e strukturės etnike tė popullėsisė, por edhe do tė pėrkeqėsojnė nė shkallė edhe mė drastike grafikonin e papunėsisė sė shumicės dėrmuese shqiptare, dhe tė minoriteteve tė tjera nė Kosovė. Do tė krijohen probleme tė mėdha nė rivendosjen e serbėve dhe malazezėve nėpėr lokalitete rurale, si dhe nėpėr qytete tė Kosovės.

Ndoshta, ngase propozuesi ka gjithnjė pėr bazė se kompozicioni politik shqiptarė i Kosovės ėshtė gjithnjė nė shthurrje, mungon diciplina politike dhe partike e, sidomos gjatė rrespektimit tė marrėveshjeve - edhe pse tė imponuara. Eshtė shumė e paqartė vetė kėrkesa pėr moratorium, dhe cili ishte motivi kryesor, kur njė ēėshtje ēfarė ėshtė shtruar ndėrron edhe kahjen e politikės sė deritanishme, sidomos pas aprovimit tė Marrėveshjes pėr Kornizėn kushtetuese e cila aktualisht ėshtė nė fuqi, pastaj marrėveshja nė parim e Thaēit dhe Rugovės pėr bisedime me Beogradin, edhe pse faktori ndėrkombetare nuk insistonte, por kjo ishte bėrė "nje pasdarke" miqėsore tė aranzhuar nga 'kryekuzhinieri" z. Shtajner  e tė cilėn e kishin  shijuar "degausstatororėt" Thaēi dhe Rugova, pa tė tretin Ramush Hajredinaj.

Eshtė edhe mė e pa kuptimtė kėrkesa pėr moratorium nė fazėn e transferimit tė kompetencave nga ndėrkombėtaret nė vendorėt, apo ėshtė refleksion i mungesės sė "kondicionit politik", apo trend i  tė moderuarit...!?

Kėrkesa e AAK-sė dhe tė dyzet parlamentarėve pėr respektimin e vlerave tė UĒK-sė, kėrkesa e po tė njėjtit subjekt politik pėr shpalljen e pavarėsisė, pastaj ideja e LPK-sė pėr Unionin Shqipėri-Kosovė, deklarata e Rugovės sė pari "pavarėsi pastaj bisedime" (pėr ēka atėherė tė bisedohet, apo tė shėnohet vetėm si kėrkesė e cila do tė joshė elektoratin) dhe sė fundi kėrkesa e PDK-sė  pėr moratorium  nuk janė aspak nė pajtueshmėri, krijojnė huti, dhe janė refleksion i dezorganizimit total, meqė pėr ēėshtje me rėndėsi -interesi nacional, duhet tė ketė koncensus.

Meqė Kosova formalisht ėshtė me president e faktikisht pa tė, ėshtė vetėm  shprehje e permutacionit tė fjalėve "Kosova faktikisht ėshtė e pavarur, dhe kėrkojmė njohjen formale tė saj", edhe pse shqiptarėt nė botė udhėtojnė me pasaportė tė Serbisė dhe tė UNMIK-ut, dhe nė asnjė segment tė rėndėsishėm tė shoqėrisė nuk kanė ēasje institucionet e kornizuara tė Kosovės, si nė KEK, nė PTK, nė polici, nė marrėdhėnie me jashtė, vetvetiu kjo gjendje ėshtė gjendje moratoriumi. Dhe deri sa kryetari koncesual i Kosovės nuk kėrkon asnjėherė takim me subjektet tjera politike, por as qė i drejtohet parlamentit pėr tė bėrė operacionalizimin kohor tė pavarėsisė "formale" , edhe pse nė terminologjinė e marrėdhėnieve ndėrkombetare nuk ka prejudikim tė koncepteve tė "pavarėsisė faktike, apo tė asaj formale" , kur ēdonjėri e din se zyrtarisht Kosova eshte e protektoruar nga Misioni i Kombeve te Bashkuara.

Pse presidenti "i barikaduar" i Kosovės nuk komunikon me subjektet tjera politike, pėr tė hartuar “programin presidencial” tė pavarėsimit, duke e operacionalizuar kohėsisht, por edhe duke ua shpalosur parlamentarėve, dhe pse nuk e pa tė arsyeshme asnjėherė tu drejtohet parlamentarėve tė cilėt ia dhanė votėn, jo pėr tė pasur njė president "tė barikaduar" nga populli, por funksional, ngase tėrė qytetarėt e Kosovės nuk janė LDK. Kėshtu praktikisht kemi kryetarin e moratorium-uar qė nga fillimi dhe Moratoriumin nė Kosovė me vite tė tėra.

Nuk do tė duhej qė njėshi i PDK-sė tė kėrkonte moratorium kur realisht ai ėshtė i instaluar nė Kosovė me pajtimin e shqiptarėve pėr Kornizėn Kushtetuese, ngase kompetencat institucionale tė Kosovės ishin shumė mė tė mėdha me Kushtetutėn e 74-ės, atėherė kur Kosova kishte Kushtetutėn sesa  tash kur shqiptareve u kanė mbetur vetėm kornizat.

 

Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.