30.04.2003 - Trepca.net

NĖ WILIAU TĖ ZVICRĖS MĖ 3 MAJ PROMOVOHET MONOGRAFIA « DĖSHMORĖT JETOJNĖ PAS VDEKJES »

 
Lucernė (ZVICĖR), 30 prill 2003 / Nga Kėshilli organizativ
   
Nėn pėrkujdesjen e nėndegėve tė LDK-sė sė Luzernit dhe Sursses organizohet promovimi i Monografisė  « Dėshmorėt jetojnė pas vdekjes », kushtuar dėshmorit tė kombit Rrustem Bruqit, i cili pėr ēlirimin e Kosovės ka rėnė dėshmor nė « Betejen e Loxhės ». Nė promovim merrė pjesė autori i librit Arif Mulliqi si dhe  presonalitete tė njohura publike nė Zvicėr.
 
Ky pormovom do tė organizohet tė shtunėn, mė 03 maj 2003, nė orėn 17 :00, nė lokalin China Restaurant, « Chang-Cheno » Hauptgasse 46 nė Wilisau. Restorani gjindet nė qendėr tė  Wilisaut  pėrballė kishės.

Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.