OPINIONE

   
22.04.2003 - Trepca.net

Reagim ndaj veprimit piratesk tė "Gazetės 55" e cila e pėrvetsoi komentin tim politik mbi vrasjen e ushtarit Ilir Selimaj

Pse "Gazeta 55" "vjedh" komentin tim politik?

 

22 prill 2003 / Besim Krasniqi, publicist

Duke shfletuar faqet e gazetės kombėtare "Bota sot" tė datės 22.04.2003 (faqe 3), si dhe duke lexuar artikullin respektivisht "komentin politik" tė "Gazetės 55" me titull "Kujt i intereson njė Kosovė e trazuar", mė rastėsisi qė nė brendėsinė e kėtij "komenti" tė lexoj pjesėn mė tė madhe tė artikullit tim tė botuar nė "Trepēa.net" me titull "Kush e vrau ushtarin e UĒK-sė Ilir Selimajn" tė datės 17.04.2003, si dhe tė botuar poashtu nė faqet e gazetės kombėtare "Bota sot" (edicioni i diasporės) me datėn 19.04.2003, me titull tė ndryshuar nga redaksia e "Botės sot" "DERI KUR DO TĖ LEJOHET TĖ MBIJETOJĖ KRIMI POLITIK NĖ KOSOVĖ?"!?

Prandaj, pėr hirė tė opinionit dhe lexuesve tė gazetės kombėtare "Bota sot" si dhe tė lexuesve tė "Trepēa.net" kėrkoj nga botuesi i "Gazeta 55" Fahri Balliu si dhe stafi drejtues i kėsaj gazete shqiptare qė sa mė parė tė kėrkoj falje publike pėr kėtė veprim qė nuk do tė duhej t'i ndodhte njė gazete me renome nė botėn e gazetarisė shqiptare.

 

Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.