22.01.2003 - Trepca.net

Goditet me predhė antitank stacioni i policisė sė UNMIK nė Pejė; s’ka tė lėnduar, dėme materiale

 
PRISHTINE, 22 janar 2003 / RTV21 - Stacioni rajonal i policisė sė misionit tė Kombeve tė Bashkuara (UNMIK) nė Pejė ėshtė goditur sot nė mbrėmje nga njė predhė antitank.
 
Nė momentin e atentatit, nėpėr zyra ndodheshin edhe dy agjentė tė policisė italiane tė cilėt nuk kanė pėsuar asgjė, sikurse edhe pjesa tjetėr e personelit.
 
Shpėrthimi ndodhi rreth orės 19:30 dhe ka shkaktuar vetėm disa dėme materiale dhe katėr dritare tė thyera. Atentati ėshtė konfirmuar pėr RTV21 edhe nga zėdhėnėsi i Misionit tė Kombeve tė Bashkuara Andrea Angeli. Nė zonėn e shpėrthimit kanė mbėrritur forcat e sigurisė.
 
Sipas dėshmive tė para, predha antitank ka shpėrthyer nė njė largėsi prej 150 metrash. Pėr momentin nuk dihet nėse ka tė arrestuar. 

 

Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.