7.01.2003 - Trepca.net

Zyra gjermane ka dėnuar aktin e vrasjes sė Tahir Zemajt, birit dhe kusheririt tė tij

 
Prishtinė, 7 janar 2003 - Aktin e vrasjes sė kolonelit Tahir Zemaj dhe tė afėrmėve tė tij e ka dėnuar edhe shefi i Zyrės gjermane nė Prishtinė, Peter Rondorf. Nė deklaratėn e tij ai ka theksuar se imazhi i Kosovės sėrish ėshtė dėmtuar shumė.
 
Rondorf thekson se duhet tė ndėrrojė koha nė tė cilėn konfliktet politike pėrfundojnė me armė. Zyra Gjermane nė kėtė deklaratė thekson se ka ardhur koha qė tė gjitha partitė politike nė Kosovė tė marrin njė qėndrim tė fuqishėm kundėr frikėsimeve, dhunės dhe terrorit politik.

 

Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.