7.01.2003 - Trepca.net

Nesėr nė Strellc tė Deēanit bėhet varrimi i kolonel Tahir Zemajt, tė birit Enisit dhe kushėririt Hasanit

 
Deēan, 7 janar 2003 - Nesėr nė orėn 13.00 nė fshatin Strellc i Epėrm tė Deēanit bėhet ceremonia e varrimit tė kolonel Tahir Zemajt, birit tė tij Enisit dhe Hasan Zemajt, kryetar i Forumit tė Rinisė sė LDK-sė nė Deēan, tė cilėt mė 4 janar u vranė pabesisht nė njė atentat nė Pejė.

Sot nė orėt e pasditės nga familjarėt u morėn trupat e tė ndjerėve nga morgu i Rahovecit, ku ėshtė bėrė obduksioni nga ekspertėt e mjekėsisė ligjore.

Homazhet pėr tė ndjerėt do tė bėhen nė shkollėn fillore "Bajram Curri" tė fshatit prej orės 8.00.
Ndėrkaq njė mbledhje pėrkujtimore do tė mbahet nė orėn 11.00 nė lokalet e Degės sė LDK-sė nė Deēan.

   

Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.