7.01.2003 - Trepca.net

KKSHA shpreh indinjatė tė thellė ndaj vrasjes sė Tahir Zemaj, djalit dhe nipit tė tij

 
Uashington, 7 janar 2002 - Kėshilli Kombėtar Shqiptaro-Amerikan (KKSHA) ka lėshuar njė deklaratė nė lidhje me vrasjet qė ndodhen nė Pejė mė 4 janar 2003 nė tė cilėn, mes tjerash thuhet:
 
"KKSHA i dėnon ashpėr aktet kriminale qė sollėn vdekjen tragjike tė kolonelit Tahir Zemaj, djalit tė tij Enis dhe nipit Hasan Zemaj.
 
Sjellje tė tilla provokative janė tė patolerueshme dhe janė tė drejtuara nga motive kriminale e politike qė po pėrpiqen tė pėrēajnė popullin e Kosovės dhe shėrbejnė pėr tė ngadalėsuar procesin e sjelljes sė pavarėsisė.
 
Sot mė shumė se kurrė duhet qė t'i jepet fund dhunės, dallimeve politike dhe tė ketė bashkim, mirėkuptim dhe tolerancė".

 

Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.