7.01.2003 - Trepca.net

B. Fleēėr: Policia ndėrkombėtare ka shėnuar rezultate nė zbardhjen e vrasjes sė Tahir Zemajt

 
Prishtinė, 7 janar 2002 - Zėdhėnėsi i policisė sė UNNMIK-ut Beri Fleēer thotė se policia ndėrkombėtare ka shėnuar rezultate nė zbardhjen e vrasjes sė Tahir Zemajt dhe tė dy anėtarėve tė tjerė tė familjes sė tij, mirėpo ende nuk dihen motivet e as autorėt e mundshėm.
 
Nė njė prononcim pėr BBC-nė, zėdhėnėsi Fleēėr citohet tė ketė thėnė se ka njė numėr dėshmitarėsh tė kėtij incidenti dhe po i intervistojnė ata. "Mund tė them se kemi pėrshkrimin e veturave qė janė pėrdorė nga autorėt e vrasjeve dhe informacione si kėto. Po bėjmė pėrpjekje pėr t'i gjetur ata", tha z.Fleēer.

I pyetur se kur mund tė pritet mė shumė informacione pėr kėtė atentat z. Fleēer u pėrgjigj: "Vetėm nėpėr filma uesternė policia flet gjėra si ato se priten arrestime, por ne kemi shumė informata. Pra po bėjmė progres nė hetime, por nuk mund tė them mė shumė se kaq".

 

Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.