5.01.2003 - Trepca.net

Vizioni Rinor i Partisė sė Drejtėsisė ngushllon Forumin Rinor tė LDK-sė me rastin e aktit kriminal nė Pejė

 
5 janar 2003 / Albinot Maloku ( nėnkryetar i Vizionit Rinor tė Partisė sė Drejtėsisė)
 
 
I nderuari Forum Rinor i LDK-sė,

shumė i respektuari kryetarė z.Lulzim Zeneli

Vizioni Rinor i PD-sė vrasjen e kolonel Tahir Zemajt, djalit Enis Zemajt dhe kryetarit tė FR. tė LDK-sė nė Deēan Hasan Zemajt e cilėson si akt tė shėmtuar kriminal.

Jemi tė indinjuar dhe tė shqetėsuar me neglizhencėn dhe joefikasitetin e strukturave tė mbrojtjes dhe sigurisė nė Kosovė, siē ėshtė policia e UNMIK-ut, KFOR-i, SHPK dhe TMK, nė parandalimin e akteve tė tilla terroriste dhe kapjen e autorėve tė krimit tė organizuar nė Kosovė.

Ne cilėsojmė se kėto vrasje tė organizuara njollosin gjakun dhe sakrificen e popullit shqiptar.

Kjo pa dyshim ėshtė ne kundėrshtim tė plotė me rregullat e demokracisė dhe shtetin ligjor kjo siē po shihet po u ndodhė shqiptarėve edhe pas mė shumė se tri vjet tė ēlirimit nga pushtuesi serbosllav.

Kėtė shqiptarėt nuk e meritojnė dhe presim qė drejtėsia mbi kėto akte tė triumfoi, kemi besim tė madh nė atė se drejtėsia do tė triumfoi.

Albinot Maloku,
nėnkryetar i Vizionit Rinor tė Partisė sė Drejtėsisė

 

Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.