30/12/2002 - Trepēa.net

Natėn e Krishtlindjeve ėshtė plaēkitur shtėpia e udhėheqėsit tė OJQ shqiptaro-amerikane “Team Kosova” nė Orllan


    

Podujevė, 30  dhjetor 2002 (TN) - Nė natėn e Kėrshėndellave ne erdhėm nė shtėpi rreth orės 19.30 sepse 3 orė ishim jashtė dhe kur erdhėm e pamė se ishim tė plaēkitur, ka deklaruar z. Xhon Ēesnut (John Chesnut) udhėheqės i OJQ shqiptaro-amerikane “Team Kosova”. duke shtuar se plaēkitėsit kishin hyrė dhe kishin dalur pėr dritare pasi kishin grabitur nė tė katėr dhomat e gjumit.

Njė polic i SHPK-sė i ka deklaruar z. Ēesnut se shtėpia e tij pas plaēkitjes dukej sikur shtėpitė e shqiptarėve pas plaēkitjes sė forcave serbe.

  
“Plaēkitėsit kishin marrė gjithė pajimet e fėmijėve playstation, por ata kishin vjedhur edhe bizhuterinė e gruas pėrfshirė edhe unazėn antike qė ia kishte dhuruar gjyshja.”, ka njoftuar Xhon Ēesnut.
 
Atij i ėshtė vjedhur edhe kompjuteri Lap-top, rreth 800 euro dhe disa gjėra tjera tė vlefshme. z. Xhon Ēesnut ka pohuar se kjo vjedhje i ka shqetėsuar shumė fėmijėt e tij e veēanėrisht fėmijėn Lidian 5 vjeēare qė ka qarė dhe pyetur ēka do tė bėhet nėse hajant do tė hyjnė nė shtėpi derisa fėmijėt mund tė jenė brenda.
 
“Ne shpresojmė se kriminelėt do tė sillen para drejtėsisė sepse SHPK-ja ka reaguar shumė shpejt, por kjo u ka ndodhur edhe shumė familjeve tjera tė Kosovės dhe ne kemi mė shumė konsideratė pėr qytetarėt e Kosovės pėr atė qė kanė pėrjetuar gjatė regjimit tė Millosheviqit. Pranė drurit tė Krishtlindjeve ne presim rezultatet e policisė dhe lutemi para Jezu Krishtit pėr tė na shpėtuar ne dhe ata qė na plaēkitėn”, ka pėrfunduar z. Ēesnut.

 

Copyright©2000-2002 Trepca.net - Tė drejtat e rezervuara.