26/12/2002 - Trepēa.net

Portieri i KF “Besiana” Masar Qosa  u zgjodh sportist i vitit nė Podujevė


Masar.Qosa-sportisti.vitit-Podujeve.jpg (20520 octets)    
Podujevė, 26 dhjetor 2002 (TN) – Mbrėmė nė restaurantin “Beni Dona” nė Podujevė u mbajt manifestimi sportiv “Zgjedhja e sportistit tė vitit”. Nė kėtė manifestim pos sportistėve e mysafirėve tė shumtė llapjanė, morėn pjesė edhe pėrfaqėsues tė komunės, UNMIK-ut, KFOR-it, SHPK-sė, TMK-sė dhe veteranė tė sportit llapjan.
 
Drejtoria pėr kulturė, rini dhe sport e KK tė Podujevės nė fillim dha mirėnjohje pėr shpresat e sportit podujevas, pėr veteranėt dhe post mortum pėr disa sportistė qė u ndanė fizikisht nga sporti.
 
Trajneri mė i mirė i vitit u shpall z. Gazmen Havolli, trajner i klubit tė karates “Llapi”, klubi mė i suksesshėm u shpall klubi i futbollit “Besiana” e cila sezonėn e kaluar u stolis me tre trofe; atė tė kampionit, tė kupės sė Kosovės dhe superkupės.
 
Gjyqtari mė i mirė sportiv u shpall z. Naim Kastrati dhe dy gjyqtarėt e hendbollit  Isuf Mahmuti dhe Isak Osmani. Juria zgjodhi  edhe punėtorin mė tė mirė sportiv z. Sabri Beshiri si dhe ekipin e SHPK-sė qė bėnė gara nė ligėn komunale nė futboll tė vogėl.
mirenjohja-peci-hajrullahu.jpg (28436 octets)
  
Juria nė pėrbėrje prej 7 anėtarėve pas analizės sė sukseseve tė sportistėve llapjanė, nė mesin e dhjetė mė tė mirėve shpalli portierin e KF “Besiana” Masar Qosa sportist i vitit 2002. Nė vendin e dytė u radhit Flora Musa, notare e klubit tė notiti “Orllani” dhe nė vendin e tretė u rangua karatistja Edonė Ejupi.
 
Gjatė shpalljes sė sportistit tė vitit, mysafirėt i argėtoi kėngėtari llapjan, folkloristi Rrahman Hasani.

 

Copyright©2000-2002 Trepca.net - Tė drejtat e rezervuara.