26/12/2002 - Trepēa.net

BOTIME HARTOGRAFIKE

U BOTUA HARTA-PLANI I QYTETIT TĖ PRISHTINĖS


25 dhjetor 2002 / Nga Shaban Bushati
 
Plani-Prishtinės01.jpg (274149 octets)    
Kėto ditė doli nga shtypi Harta-plani mė i ri i qytetit tė Prishtinės i botuar nė shtypshkronjėn e njohur “Marco Polo” tė Shtutgartit e cila pėrmban emrat mė tė rinjė tė 447 rrugėve tė Prishtinės, emėrtimet e 25 lagjeve si dhe emrat e 14 shesheve dhe dy bulevardeve; atij tė “Nėnė Terezės” dhe “Bulevardit tė Dėshmorėve”.
 
Kėto ditė doli nga shtypi Harta-plani mė i ri i qytetit tė Prishtinės i botuar nė shtypshkronjėn e njohur “Marco Polo” tė Shtutgartit e cila pėrmban emrat mė tė rinjė tė 447 rrugėve tė Prishtinės, emėrtimet e 25 lagjeve si dhe emrat e 14 shesheve dhe dy bulevardeve; atij tė “Nėnė Terezės” dhe “Bulevardit tė Dėshmorėve”.
 
Harta-plani i qytetit tė Prishtinės ėshtė i shtypur nė format universal 70 x 100 cm., dhe njėherit ka edhe Kalenderin pėr vitin 2003 nė tė cilin janė tė theksuara nė mėnyrė tė veēantė datat mė tė rėndėsishme tė festave tona kombėtare dhe fetare, gjė qė kėtė botim e dallon nga tė mėparshmet si pėrnga dizajni dhe kualiteti i letrės, po ashtu edhe pėrnga cilėsia dhe ēartėsia e lexueshmėrisė sė emrave dhe shenjave me tė cilat janė pėrcaktuar lokacionet e vendve dhe ndėrtesave mė tė rėndėsishme nė kėtė qytet.
 
Kjo hartė-plan i qytetit gjendet pranė Librarisė Ndėrkombėtare “Dukagjini” nė Prishtinė, ndėrsa nė Gjermani dhe Zvicėr gjendet pranė agjensive tona turistike.
Plani-Prishtinės02.jpg (263877 octets)
  

Copyright©2000-2002 Trepca.net - Tė drejtat e rezervuara.