24/12/2002 - Trepēa.net

Presidenti Rugova me rastin e Krishtlindjeve uron tė gjithė besimtarėt dhe qytetarėt e Kosovės


   
Prishtinė, 24 dhjetor 2002 (QIK) - Presidenti i Kosovės Ibrahim Rugova, me rastin e Krishtlindjeve u shpreh urimet e pėrzemėrta tė gjithė besimtarėve dhe qytetarėve tė dashur tė Kosovės.

- Festa e Krishtlindjeve ėshtė njė festė e madhe, sepse ėshtė ditė e lindjes sė Jezusit, ditė e forcimit tė besimit nė Zotin, tė besimit nė tė mirėn njerėzore qė na duhet tė gjithėve.

- Urime tė pėrzemėrta pėr Krishtlindje u shprehim komandantėve dhe ushtarėve tė KFOR-it, NATO-s, UNMIK-ut, OSBE-sė dhe pėrfaqėsive diplomatike nė Kosovė, si dhe organizatave joqeveritare.

- Dhashtė Zoti qė Krishtlindjet e ardhshme t'i festojmė me njohjen formale tė pavarėsisė sė Kosovės nga miqtė tanė, - thuhet nė urimet e Presidentit Rugova.
  

Copyright©2000-2002 Trepca.net - Tė drejtat e rezervuara.