24/12/2002 - Trepēa.net

Presidenti Rugova uroi imzot Mark Sopin me rastin e festės sė Krishtlidnjeve


Prishtinė, 24 dhjetor 2002 (QIK) - Presidenti i Kosovės Ibragim Rugova i ka dėrguar njė telegram urimi imzot Mark Sopit, ipeshkv i Ipeshkvisė sė Kosovės, pėr festėn e Krishtlindjeve tė bardha, me urimet mė tė pėrzemėrta.

"E ēmojmė lart punėn Tuaj pėr paqe e mirėkuptim, pėr pavarėsinė e jetėn demokratike tė Kosovės. Nė ditėn e Krishtlindjeve na ndihemi mė tė gjallė dhe me besim tė fortė nė Zotin.

Dashtė Zoti qė Krishtlindjet e ardhshme t'i festojmė me njohjen formale tė Pavarėsisė sė Kosovės", thuhet nė pėrgėzimet e Presidentit Rugova.

 

Copyright©2000-2002 Trepca.net - Tė drejtat e rezervuara.