23/12/2002 - Trepēa.net

Himni i Kosovės

KUR KA RA KUSHTRIMI N'KOSOVĖ

( e cila nga Presidenti i Kosovės ėshtė propozuar si himn i Kosovės )


 
Kur ka ra kushtrimi n'Kosovė
Kur ka ra kushtrimi n’Kosovė

Janė bashku'qytete, katunde
Dhe bjeshkėt me malėsorė
Janė bashku'qytete, katunde
Dhe bjeshkėt me malėsorė

Mirė luftojkan Pejė e Gjakovė
Mirė luftojkan Pejė e Gjakovė
Mirė luftoi Prizreni, Prishtina e Llapi me Rugovė
Mirė luftoi Prizreni, Drenica e Llapi me Rugovė

Ē’na u mbush kjo tokė me dėshmorė
Ē’na u mbush kjo tokė me dėshmorė

Tė na rrnojė e jona Kosovė, tė na rrnojė o pėrgjithmonė
Tė na rrnojė e jona Kosovė, tė na rrnojė o pėrgjithmonė

  

Copyright©2000-2002 Trepca.net - Tė drejtat e rezervuara.