20/12/2002 - Trepēa.net

Konfiskohet duhan nė vlerė prej 2203 euro


Podujevė, 20 dhjetor 2002 (TN) - Drejtoria e Inspeksionit e Kuvendit tė Komunės sė Podujevė nė bashkėpunim me policinė e UNMIK-ut dhe SHPK-nė nė fshatin Llugė gjatė njė operacioni ka konfiskuar njė sasi tė madhe duhani.
 
Sipas drejtorit tė drejtorisė sė Inspeksionit z. Islam Revuqi pėrkatėsisht inspeksionit tė tregut nė fshatin Llugė komuna e Podujvės mė datėn 18 dhjetor kanė gjetur njė sasi duhani nė shtėpinė e Rrustem Bulliqit.
 
“Duhani  i cili ėshtė gjetur  konsiderohet se ėshtė njė lloj afarizmi i pa ligjshėm, dhe personi i cili ka kryer kėtė veprimtari nuk ka siguruar paraprakisht lejen nga organi kompetent” tha nė fillim z. Revuqi duke shtuar se  sasia e duhanit nė vlerė prej 2203 euro ėshtė konfiskuar dhe ėshtė vendosur nė vend tė posaqėm, dhe pėr tė njėjtin person inspeksioni i tregut ka bėrė kėrkesė pėr zhvillimin e procedurės kundėrvajtėse.

 

Copyright©2000-2002 Trepca.net - Tė drejtat e rezervuara.